http://flic.kr/p/8pcUYy

Dzięki mojemu Zespołowi dopięłam dziś coś bardzo ważnego w pracy. Ciężka praca się opłaciła i nawet przez chwilę czułam dużą satysfakcję. Wzniosłe uczucie minęło w sekundę po tym, jak wróciłam do swojego biurka i zobaczyłam 23 nieotwarte jeszcze maile (z ostatnich 2 godzin). Po tematach maili szybko zorientowałam się, że czeka mnie niezła przeprawa, bo większość z nich dotyczy zupełnie niepowiązanych ze sobą tematów. A więc robię więcej i więcej, po to żeby mieć do zrobienia więcej i więcej?

Ostatnio zbyt często czuję się jak ten robotnik w dowcipie o pustej taczce.

Biega robotnik z pustą taczką po placu budowy, krzyczy do niego Majster:
– Co Wy tak z tą pustą taczką latacie?
A On mu odpowiada:
– Panie Majster jest taki straszny zapierdol, że nie ma czasu załadować…

W związku z tym, że powyższa sytuacja jest moim udziałem zdecydowanie częściej niżbym sobie tego życzyła, postanawiam niniejszym wprowadzić nowy nawyk do mojego życia – godzinę na myślenie. Oznacza to tyle, że od najbliższego dnia w pracy wrzucam sobie w kalendarz jedną godzinę tygodniowo na kreatywne i strategiczne myślenie. Sporo ostatnio czytam o nawykach i odkryłam, między innymi, że jeśli chcemy wdrożyć nowe zachowanie do swojego wachlarza działań – powinniśmy wyznaczyć sobie na nie stałe pory i czas trwania. Czyli jeśli chcemy zacząć biegać, to powinno się z góry określić, że robimy to w dni nieparzyste od 7 do 8 rano, a nie tylko że zaczynamy od nowego miesiąca. O tym, że cele powinny być SMART wiem nie od dziś. Ale o tym, że nawyki powinno się wdrażać analogicznie – dowiedziałam się chwilę temu. Czas przetestować tę teorię na sobie.

Zatem jeśli będziesz mnie szukać od najbliższego piątku między 11 a 12, to znajdziesz mnie najprawdopodobniej przy moim biurku, ale raczej nie podchodź, bo mam wtedy właśnie swoją godzinę na myślenie. Będę wtedy podsumowywać minione dni i układać plany na kolejne, żeby mieć poczucie spokoju w środku, że mogę zacząć prawdziwy weekend i nie będą mi się śnić nieotwarte maile i niezarządzone tematy.

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares