Jak to możliwe, że managerowie z korporacji zaprosili mnie do opowiedzenia im o tym, jak skutecznie notować? Temat wydaje się przecież taki banalny. Od dzieciństwa robimy notatki i jakoś nam to do tej pory wychodziło. Szkoła podstawowa, studia, praca… Listy zakupów, to-do listy, maile… Każdy coś w życiu notował, albo był zmuszony korzystać z czyichś zapisków. Dlaczego więc spędzić cały wieczór (po ciężkim dniu pracy) na warsztacie, który porusza temat robienia notatek? Z prostej przyczyny – chcemy je robić skuteczniej i wykorzystać jak najwięcej naszego naturalnego potencjału, żeby upraszczać, a nie utrudniać sobie życie.

Orange_warsztat_jak skutecznie notowac z mapami mysli

Dlatego właśnie pojechałam wczoraj do Orange i z kilkunastoma osobami realizującymi na co dzień projekty spędziliśmy trochę czasu na ćwiczeniach i dyskusjach o tym, jak bardzo różnimy się między sobą sposobami podejmowania decyzji i organizowania informacji. Poznaliśmy mapy myśli, programy do zarządzania informacjami, a nawet pośmialiśmy się z moich dygresji i opowieści wziętych wprost z życia mind mappingowego praktyka. Była moc! 

Korzystając z okazji dziękuję wszystkim Uczestnikom wczorajszego warsztatu za zaproszenie mnie, a także za Wasze otwarte głowy, zaangażowanie i chęć poznania czegoś nowego, co w sumie trochę wymyka się standardowemu podejściu do notowania, za ciepłe słowa i podsuwanie mi książek do pozostawienia w nich autografu (jak ja uwielbiam to robić!). Czasu nie zmarnowaliśmy, bo we wszystkich była ochota do usprawnienia czynności, która zajmuje nam niejednokrotnie dużą część dnia – czyli organizowania natłoku informacji.

Warsztat ten był pierwszą odsłoną mojego autorskiego projektu, którym planuję pokazać światu w 2014 roku. Jesteście więc świadkami tego, jak marzenia się materializują. Odważyłam się wyjść do Was z tym, co potrafię i czym chcę Was zarażać. Na dzień dzisiejszy wiem, że będą to na pewno praktyczne warsztaty z zarządzania informacjami (generowanie, gromadzenie, organizowanie), komunikacji wizualnej (prezentacje, slajdy, infografiki) i oczywiście mind mappingu. Już niedługo napiszę o tym więcej, a tymczasem popatrzcie na prezentację, którą przygotowałam dla Pomarańczek :-)

[prezi id=’http://prezi.com/ceahs7-fguat/jak-skutecznie-notowac-z-mapami-mysli/‘]

zdjęcie 1 (2)

Wrzucam też kilka zdjęć, które zrobiłam wczoraj. Nowa siedziba firmy, czyli Miasteczko Orange  bardzo pasuje do klimatu naszej pracy twórczej. Sala była wprost stworzona do kreatywnych warsztatów (nazwa „kreatywność” na drzwiach zobowiązuje), a ściana z chmurkami aż prosiła się o wykorzystanie jej do czegoś fajnego… No i miała swoje 5 minut, kiedy Uczestnicy na post-itach przykleili do niej swoje skojarzenia z warsztatem. Na kartkach było sporo fajnych myśli, poniżej tylko niektóre z nich:

zdjęcie 3

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares