Jak uniknąć kosztownych napraw suwnicy?

0
1208

Korzystanie z maszyn transportowych to w wielu branżach codzienność. Bez dźwigów, żurawi czy suwnic firmy logistyczne, spedycyjne i budowlane nie mogłyby funkcjonować. Jeżeli jednak obciążenie sprzętu jest zbyt duże lub poszczególne elementy nie są konserwowane, może dojść do awarii, której usunięcie pociągnie za sobą wysokie koszty. Przeczytaj, jak uniknąć drogich i niepotrzebnych napraw suwnicy.

Dlaczego konserwacja suwnicy jest istotna?

Regularny przegląd parku maszyn pozwala wydłużyć żywotność poszczególnych sprzętów. W ferworze codziennej pracy łatwo o drobne zaniedbania. Nawet jednak jednorazowe zignorowanie obluzowanych części, skrzywionych prowadnic lub nadmiernie rozciągniętych lin i łańcuchów może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadków lub do konieczności wstrzymania prac, co dla Ciebie oznacza wymierne straty finansowe i stres.

Co obejmują prace konserwacyjne? W dużej mierze zależy to od rodzaju maszyny. Szczegółowy zakres i specyfika prac powinny być szczegółowo opisane w dokumentacji technicznej każdego urządzenia.

Zazwyczaj konserwacja obejmuje ocenę stanu technicznego poszczególnych podzespołów, takich jak mechanizmy napędowe, cięgna nośne, stan kół i szyn. Aby zapewnić pracownikom maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy, warto również sprawdzić zabezpieczenia i zakres ruchu i ograniczenia ruchomych elementów maszyn.

Firmy specjalizujące się w konserwacji suwnic w ramach kompleksowej usługi oceniają też konstrukcję nośną, oświetlenie i sprawność modułów sterujących i kontrolują zawieś.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej usługi konserwacji suwnicy, postaw na firmę Konecranes. Więcej informacji znajdziesz na stronie. 

Modernizacja suwnicy sposobem na wydłużenie jej żywotności

Modernizacja suwnic dla wielu firm może okazać się bardziej opłacalną alternatywą niż zakup zupełnie nowego sprzętu, który często poważnie naruszyłby starannie wyliczony budżet.

Unowocześnianie parku maszyn polega na zabudowaniu maszyn nowymi komponentami lub wymianie napędu i sterowania na nowe. Dzięki temu wzrastają parametry użytkowe i niezawodność sprzętu.

Można też zwiększyć maksymalny udźwig, pozwolić na bardziej precyzyjną manipulację ładunkiem, poszerzyć pole widzenia lub komfort pracy operatora albo wprowadzić elementy zdalnego sterowania, które zmniejszy koszty całego przedsięwzięcia.

Modernizacja suwnicy

Na jakie bezpośrednie korzyści możesz liczyć, decydując się na modernizację suwnic?

Nowsze technologie to przede wszystkim spadek nakładów inwestycyjnych oraz możliwość rzadszego przeprowadzania napraw i konserwacji sprzętu. Odświeżone technologie pozwalają też na:

  • zwiększenie tempa i rentowności wykonywanych prac,
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu pracy,
  • wydłużenie całkowitej żywotności maszyny oraz okresu eksploatacji między kolejnymi przeglądami.

Dla Ciebie to również oszczędność czasu i pieniędzy.

Naprawa suwnicy? Komu ją zlecić?

Wybierając firmę, której zlecisz naprawę suwnic, staraj się nie kierować wyłącznie ceną. Doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac, znajomość specyfiki poszczególnych marek i profesjonalna wiedza techniczna są niezastąpione, jeżeli zależy Ci na dokładnej usłudze i trwałym efekcie.

Jedną z najlepiej wykwalifikowanych firm zajmujących się konserwacją, modernizacją i naprawą maszyn transportowych jest firma Konecranes. Jej pracownicy, poza podstawowym zakresem usług zajmują się również zdalnym monitoringiem suwnic oraz świadczą zaawansowane usługi serwisowe.

Należą do nich m.in. analiza toru jazdy i geometrii suwnicy przy użyciu specjalnego robota, kontrola haka, chwytaka i sprzęgła, ale również audyt pod kątem zgodności instalacji z obowiązującymi przepisami prawa i normami BHP.

Tak kompleksowa obsługa gwarantuje Ci wszechstronną analizę technicznej strony Twojego biznesu i pewność, że zostanie zrobione wszystko, co możliwe, aby poprawić sprawność maszyn.

Nie czekaj, aż dojdzie do kosztownej awarii suwnicy! Niewłaściwe ustawienie poszczególnych elementów będzie prowadziło do przedwczesnego zużycia części i wypadków przy pracy lub kosztownych przestojów w prowadzeniu działalności gospodarczej.