W poprzedni poniedziałek zrobiłam coś po raz pierwszy w życiu i… podobało mi się! Agnieszka Nadstawna zaprosiła mnie do swojej autorskiej audycji Moondra Głowa w Radio Wnet. Gośćmi programu są zazwyczaj pasjonaci, profesjonaliści i pozytywni wariaci – jak mówi o nich sama Gospodyni. Kiedy pierwszy raz o tym rozmawiałyśmy (podczas wakacji, kilka miesięcy temu) to stwierdziłam, że idealnie się wpisuję w tę grupę, haha! Agnieszka poznała moją książkę o mapach myśli, zobaczyła mój notes całkowicie wypełniony kolorowymi mapami, wypiła ze mną kawę i… po prostu nie mogła mnie nie zaprosić.

Nagranie odbyło się na żywo, w studio Radia Wnet na Koszykowej, w poniedziałek 20.01 o 22:00. Agnieszka przygotowała sporą mapę z pytaniami dla mnie… Gdyby nie to, że miałyśmy niecałą godzinę na antenie, to pewnie rozmawiałybyśmy pół nocy :-) Zapisałam poniżej kilka wybranych pytań, na które odpowiedziałam. Zerknij na poniższą listę, a być może znajdziesz wśród nich coś, czego jeszcze nie wiesz o mind mappingu:

  • czy da się zrobić mapę myśli z listy na zakupy?
  • dlaczego mapy myśli najczęściej zaczynamy robić na studiach?
  • co mają wspólnego godzina 13-ta i plany na wakacje?
  • dlaczego liniowe notatki nie pobudzają kreatywności?
  • czy moje notatki zrozumie inna osoba?
  • jak się nie zniechęcić kiedy pierwsze podejścia do map myśli nie wychodzą tak, jakbyśmy chcieli?
  • dlaczego lepiej zacząć tworzyć notatki w formie mapy myśli z lektury, niż z wykładu?
  • jakie notesy są najlepsze do tworzenia map myśli?
  • czy mind mapping wspiera koncentrację?
  • jak mapy myśli wspierają wystąpienia publiczne?

Sporo tematów, jak na jedną rozmowę, prawda? Tutaj możesz posłuchać całej audycji: Jeden obraz tysiąc słów, czyli rzecz o mind mappingu.

Audycja miała drugie życie w ciągu kilku dni po jej emisji, ponieważ na antenie ogłosiłyśmy konkurs, w którym do wygrania była moja książka Mapy myśli w binesie z dedykacją. Jedyne, co trzeba było zrobić, to opublikować na stronie wydarzena na FB swoją mapę myśli o tym, czym są mapy myśli. Poniżej publikuję prace tych Autorów, którzy wyrazili zgodę na ich pokazanie na moim blogu. Byłam zachwycona różnorodnością rysunków, ale to żadna nowość. Kiedy mam okazję prowadzić warsztaty mind mappingowe – zawsze jestem wspaniale zadziwiona. Bo w każdym z nas drzemią tak wyjątkowe pokłady wyobraźni i kreatywności, że na co dzień nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Tymczasem podczas tworzenia map – budzimy nasze wewnętrzne dzieci i pozwalamy wyjść na świat naszym genialnym skojarzeniom. Zainspiruj się najnowszą galerią…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares