Jeśli chcesz poznać wyjątkowy projekt, który może odmienić Twoje życie, to czytaj dalej. Moje życie odmienił na pewno.

Etat i realizowanie własnych marzeń – czy można to połączyć?

Jeśli mnie jeszcze nie znasz, to opowiem Ci o sobie w kilku słowach. Na co dzień pracuję jako Project Manager w jednej z największych krajowych firm z branży energetycznych. Współtworzę biuro projektów i sama robię projekty. W moim “drugim życiu” (czyli po pracy) realizuję swoje osobiste projekty – bloguję, piszę książki, jestem trenerką biznesu, a także projektantką produktów rozwojowych takich jak kurs Kreatorka, o którym jest ten artykuł. Jestem chodzącym dowodem na to, że można pracować na etacie, realizować się na nim, a także realizować się poza nim – w swoich innych pasjach, zainteresowaniach i działaniach, które podejmujemy. I tu mała uwaga – moja doba ma tyle samo godzin, co Twoja. Nie jestem kosmitką. Jestem dobrze zorganizowana i wiem, czego chcę. Właśnie z tych dwóch elementów czerpię moją motywację do działania. A o czym marzę dowiesz się już za chwilę.

Miesiąc temu

Wymyśliłam, że stworzę kurs mailowy, który trafiając systematycznie do skrzynek uczestniczek, będzie ich Osobistym Asystentem w procesie dokonywania zmian. Nazwałam go Kreatorka 2015 roku. Myślałam sobie… napiszę materiały, zaprojektuję szablony do samodzielnej pracy i utworzę zamkniętą grupę na Facebook, abyśmy mogły ze sobą rozmawiać o tym, co odkrywamy w trakcie miesiąca naszej pracy. 15 rozdziałów kursowych, praca indywidualna i grupowa w przerwach pomiędzy kolejnymi mailami. Proste.

Dzisiaj

Jest nas przeszło 530 Kobiet 1000 Kobiet (aktualizacja a dnia 14.02.2015). Z dumą nazywamy siebie Kreatorkami. W Facebook-owej grupie działa nas aktywnie ponad 140 380. Poznajemy się, pracujemy wspólnie, pomagamy sobie, prosimy o porady i dostajemy więcej, niż przypuszczałyśmy. Planujemy spotkania na żywo, wizyty w innych miastach, zloty, wspólne kawy, projekty i magazyny elektroniczne.

Już dzisiaj wiemy, że to, co stworzyłyśmy – ma niewyobrażalną wartość. Im więcej wkładamy – tym więcej otrzymujemy, a nasz zespół rośnie w siłę.

Wzruszenie

Na początku grudnia 2014 roku nie marzyłam nawet o przewodzeniu społeczności ponad 1000 Kobiet chcących świadomie zaprojektować swoje życie. Nawet nie przyszło mi do głowy, że otwierając swoją szufladę z pomysłami – tak bardzo przyspieszę rozwój dziesiątek osób i swój własny.

Jestem dumna z nas wszystkich, bo posłuchałyśmy naszych głębokich pragnień i “wyszłyśmy do ludzi”. Często pokonując strach, stres, tremę, nieśmiałość, albo inne ograniczenia znajdujące się w naszych głowach.

Projekty

Jak na Project Managerkę przystało – każdego dnia zachęcam do przejmowania odpowiedzialności i uczę robić projekty. Z Kreatorkami znamy się dopiero 4 tygodnie, a mamy już kilka zrealizowanych inicjatyw na koncie.

Manifest Project Managerki. To najważniejszy, w moim odczuciu, wspólny projekt naszego zespołu. Stworzyłyśmy wspólnie listę naszych najgłębszych wartości, zgodnie z którymi żyjemy i które chcemy promować w naszym otoczeniu. W ciągu 2 tygodni zebrałam informacje przesłane mailowo przez kilkadziesiąt Kobiet i w ten sposób powstała lista 7 fundamentów społeczności Project Managerek – Kobiet projektujących swoje życie i biznes w sposób świadomy i z wyobraźnią. Następnie stworzyłam ich wizualną wersję i opublikowałam na blogu. Tutaj możesz znaleźć cały Manifest Project Managerki w kilku wersjach do pobrania i samodzielnego wykorzystania. Manifest nie jest zakończonym projektem. Dopiero zaczyna swoje życie. Jeszcze o nim usłyszysz.

Manifest_ProjectManagerka.pl_plakat_kolor

Ankieta Project Managerki. Postanowiłam zapytać moje Czytelniczki o najważniejsze wyzwania związane z ich pracą zawodową i realizowaniem ich pasji. W tej chwili licznik wypełnionych ankiet przekroczył setkę 170. Wiesz, uwielbiam pracować z Kobietami! Mało która odpowiedziała na zadawane pytania tylko w kilku słowach. Większość pozostawiła mi wiele inspiracji i wskazówek, które po wydrukowaniu – tworzą małą książkę, bo zajmują przeszło 40 stron A4… Te wszystkie zgłoszenia dają mi niesamowity wgląd w kobiece serca. Jestem szczęśliwa, że tak wiele osób otworzyło je przede mną i pozwoliło w nich czytać. Wykorzystam tę wiedzę do stworzenia jeszcze lepszych materiałów wspierających kobiece inicjatywy, obiecuję.

Kawa Kreatorek. Najbliższy piątek to pierwsze spotkanie Kreatorek w Warszawie! Mieszkam w stolicy, dlatego jest mi najłatwiej zorganizować takie wydarzenie tutaj. Jednak Kreatorki z innych rejonów kraju przejęły dowodzenie i zaczynają organizować kolejne kawy w swoich miastach. Cieszę się, bo jeśli w ramach fejsbukowej grupy dzieją się cuda, to co się będzie działo na żywo???

Prezentacja naszych stron www i blogów. Jeszcze w okolicach świąt postanowiłyśmy pochwalić się naszymi dotychczasowymi działaniami w internecie. Niektóre z nas prowadzą blogi hobbistyczne, inne firmowe strony, a jeszcze inne – fanpage tematyczne na Facebook. Aby nic nam nie umknęło – zebrałyśmy je wszystkie na jednej stronie Projekty Kreatorek. Jednak ta lista adresów ciekawych stron to tylko preludium do większej inicjatywy, którą jest…

Kreatorka_projekty uczestniczek_baner

E-Magazyn Kreatorek. Tutaj dopiero będzie się działo! Okazało się, że mamy ochotę pochwalić się czymś więcej, niż naszymi adresami internetowymi. Chcemy poznać się bardziej, przedstawić pełnym zdaniem. Jedna z Kreatorek – Agata – podjęła się poprowadzenia tego projektu i zaczyna budować koncepcję tego wydawnictwa. Myślę, że mamy szansę stworzyć wspólnymi siłami coś wartościowego, z czego będziemy dumne i co będzie łatwe do dalszej dystrybucji czytelnikom naszych blogów czy uczestnikom innych inicjatyw, w których bierzemy udział. Czuję, że to będzie bardzo inspirujący materiał i na bank będzie miał honorowe miejsce na blogu Project Managerki.

Zlot Kreatorek. Jedna z nas mieszka nad Bałtykiem i wzięła organizacyjne stery w swoje ręce. Agnieszka postanowiła ugościć nas w maju w swoich Domkach nad Morzem Słoneczna Polana – zapewniając nam miejsce na inspirujące spotkanie, z warsztatami rozwojowymi, integracją i spacerami brzegiem morza… Na razie projekt Zlot Kreatorek jest w fazie koncepcyjnej. Ale w końcu do maja mamy jeszcze sporo czasu, więc zdążymy wymyśleć coś wyjątkowego.

Newsletter Project Managerki. To mój autorski projekt, który bez wsparcia Kreatorek nie byłby pewnie tak szybko zrealizowany. Stworzyłam w tym tygodniu unikalny magazyn elektroniczny, który trafił w sobotę do skrzynek wszystkich Czytelników bloga. A w nim, poza informacjami o tym, co się dzieje na blogu, chwalę się w nim napisanym Manifestem, prężnie działającą społecznością Kreatorek, a także zapowiadam nadchodzące wydarzenia i inicjatywy. W kolejnych wydaniach będzie sporo bajerów. Na pewno planuję konkursy i gry – organizowane we współpracy z wyjątkowymi partnerami, a także prezentacje projektów Kreatorek i inne inicjatywy. Żeby nic Cię nie ominęło – skorzystaj z formularza zapisu dostępnego tutaj: Kreatorka 2015. Wysyłka newslettera w każdy piątek.

Przyszłość

Po tym, co przeżyłam wspólnie z zespołem Kreatorek w ostatnim miesiącu – niczego nie mogę być pewna :) Mamy sporo wspólnych pomysłów, a ja mam drugie tyle swoich własnych, które zamierzam sukcesywnie wdrażać na swoim blogu i w społeczności. Na pewno wkrótce pojawią się nowe e-kursy – płatne i bezpłatne. Będą spotkania i warsztaty. Będą wywiady i partnerskie inicjatywy. Będzie rozwojowa gra, sporo konkursów i wyzwań. W końcu będą nowe teksty na blogu – w których będę dzielić się swoją wiedzą, pasjami i entuzjazmem. I obiecuję, że to będzie zaraźliwe!

Dziękuję

Dziękuję Ci za to, że jesteś ze mną w tym ważnym dla mnie momencie. Przełomowym momencie. Nie tylko z powodu nowego kalendarza na ścianie i pustych kartek w moim notesie (do uzupełnienia pomysłami)… Przełomowym, bo wychodzę właśnie kolejny raz ze swojej strefy komfortu, bo wdrażam w życie pomysły, które zimowały od kilkunastu miesięcy w szufladzie, bo odkrywam nowy wymiar kobiecej siły. Dziękuję.

A Ty, wchodzisz do gry?

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares