Kolejny miesiąc tego roku przyniósł sporo inspiracji. Dziś opowiem Ci o najlepszych książkach, z którymi miałam romans w lutym. W mojej biblioteczce są książki rozwojowe, biznesowe, a także powieści. Luty był pod tym względem bardzo różnorodny…

Esencjalista – Greg McKeown

Gesencjalista_greg_mckeownreg McKeown stał się dzięki tej książce moim przewodnikiem po świecie spokoju wewnętrznego. Kiedy ktoś sprowadza tę książkę do poradnika o zarządzaniu czasem dostaję furii. Ta książka to esencja życia z sensem, świadomego, opartego na naszych najgłębszych wartościach, w którym mówimy długie tak i krótkie nie, w którym ważniejsze od bycia zajętym jest bycie spełnionym, w którym chcemy przebywać, bo tylko w nim czujemy się wolni.

Joasi, która poleciła mi tę książkę będę dziękować za to jeszcze wiele razy. Książka jest genialna. Przeczytałam ją dwa razy i wiem, że na tym nie skończę. Większość słów Autora zmusza do myślenia i wywraca mózg na lewą stronę. Im bardziej zajęte i wypełnione zadaniami życie prowadzisz – tym więcej siebie w niej znajdziesz. Jeśli czujesz się przytłoczona ilością codziennych spraw, nie wiesz jak oddzielić te pilne od naprawdę ważnych, a do tego ktoś ciągle czegoś od Ciebie chce… koniecznie sięgnij po tę książkę.

Tutaj strona książki Esencjalista.

Szczęśliwa kobieta. Rozwój, kariera, miłość – Renata Wrona

renata_wrona_szczesliwa_kobietaMiałam wielką przyjemność być jedną z pierwszych Czytelniczek książki Renaty, która prywatnie jest moją bliską Koleżanką. Platforma Kreatorka Jutra, której jestem twórczynią został patronem medialnym książki, a ja jestem z tego powodu bardzo dumna i cieszę się, że mogę wspierać tak Piękne Kobiety na drodze do realizacji ich marzeń. Moja recenzja znalazła się na okładce książki:

Jesteś zmęczona ciągłym wyścigiem z samą sobą i porównywaniem się do innych? Masz już dosyć stawiania potrzeb innych ponad swoimi własnymi? Czujesz, że potrzebujesz Przyjaciółki, która życzliwie Cię przytuli, bo sama dla siebie nie jesteś dobra? Szukasz Przewodniczki, która przypomni Ci drogę do Ciebie samej i Twojego spełnienia? Znalazłaś właściwą osobę. Renata Wrona nie tylko otoczy Cię swoim ciepłym kocem empatii, ale też wysłucha i będzie towarzyszyć Ci w budowaniu na nowo siebie i swojego szczęścia.
Renata to wyjątkowa przewodniczka. W swojej książce jest taka sama jak w życiu
ciepła, otwarta i słuchająca. Opiekuje się Czytelniczką i spokojnie, bez pośpiechu prowadzi ją przez meandry życiowych wartości i przekonań, wędruje po ścieżkach pozytywnego myślenia o sobie, aż trafią do osady finansowego i życiowego dobrostanu. To ekscytująca podróż dla pięknych kobiet. Bo wszystkie jesteśmy wyjątkowe.

Tutaj strona książki Szczęśliwa kobieta, a jej pełna recenzja będzie dostępna w magazynie Kreatorka Uskrzydla 10/2016, którego jestem Redaktor Naczelną.

 

Lepiej – Gretchen Rubin

lepiej-21-strategii-by-osiagnac-szczescieO nawykach sporo się ostatnio pisze, bo zapanowała moda na robienie wszystkiego, co dobre – rutynowo, nawykowo, automatycznie. Cieszę się, bo uważam, że warto wybrać to, co nas wzmacnia i budować na tym swoją siłę.

Gretchen Rubin podeszła do tematu nieco przewrotnie i bardzo mi się to podoba. Zainwestowała kilka lat w badanie nawyków, które sama wdrażała, a także których nie mogła za nic na świecie wpisać w swój harmonogram. Podglądała przy tym swoich bliskich i znajomych i wyszedł jej naprawdę praktyczny poradnik, który podkreśla naszą wyjątkowość i unikalność i pozwala nam spojrzeć na siebie w szerszym kontekście. Bo przez pryzmat innych ludzi i ich tendencji zachowań.

Tutaj strona książki Lepiej, a tutaj moja recenzja na platformie Kreatorka Jutra wraz z rysunkową notatką.

Papugi z placu d’Arezzo – Eric-Emmanuel Schmitt

papugi-z-placu-darezzoPonad 850 stron przepięknej opowieści o tym, jak każdy z nas inaczej rozumie miłość, pożądanie, oddanie i relację z drugim człowiekiem. Opowieść zaczyna się od tego, że pewnego dnia do wszystkich mieszkańców placu d`Arezzo zostają doręczone anonimowe listy o treści “Piszę tych kilka słów, by ci powiedzieć, że cię kocham. Ty wiesz, kto”. Kawałek kartki, a może tak namieszać…

Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z tych pisarzy, do których wracam i wracam i wracam. Bohaterowie jego opowieści są tak bardzo podobni do nas, że czytając o ich przygodach wielokrotnie miałam złudzenie, że to fragment mojego życia…

Tutaj strona książki Papugi z placu d’Arezzo.

A jakie są Twoje najlepsze lektury minionego miesiąca?

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares