Ostatnio prowadzę zajęcia dla studentów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego pt. Mapy myśli jako narzędzie pracy PR-owca. Zajmujemy się na nich wykorzystaniem myślenia wizualnego (ze wskazaniem na mind mapping) w pracy zawodowej, a także podczas pisania pracy licencjackiej, czy zdawania egzaminów. Staram się przekonać trzecioroczniaków do wyjścia poza utarte schematy i tradycyjne myślenie i dotknąć czegoś nowego, kreatywnego i baaaardzo praktycznego – map myśli.

Na pewno nie wszystkich uda mi się przekonać do porzucenia liniowych notatek i innych mało efektywnych nawyków, które wykształcili w sobie w ciągu ostatnich kilkunastu lat, ale wierzę, że niektóre umysły zostaną zarażone nową ideą. A raz obudzona ciekawość zostawi w nich swoje ślady :-)

Organizowanie takich zajęć jest nie lada wyzwaniem. Podzielę się z Wami refleksjami na ten temat na blogu, jak tylko cykl zajęć dobiegnie końca. A tymczasem zapraszam do oglądania map myśli, które przygotowali studenci, na ostatnich zajęciach. Poniżej wrzuciłam tylko wybrane mapy myśli, a wszystkie, które udało mi się sfotografować znajdziecie na fanpage mapymyslicom.

Zapraszam Was także na moją autorską stronę po więcej informacji na temat moich ostatnich trenerskich wyczynów.

[nggallery id=2]

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares