Nazywam się Kaśka Żbikowska.

Pomagam kobietom ruszyć z miejsca i zamienić myśli w czyny.

Tobie także pomogę zrealizować marzenie o własnym biznesie on-line.

Opowiem Ci dziś o magii. Bo najprawdopodobniej jestem teraz tam, gdzie Ty będziesz za kilka kroków. Jeśli tylko odważysz się je zrobić. 

Masz marzenia, które cię onieśmielają. Nosisz w sobie pomysły, o których myślisz zaraz po przebudzeniu. Poszukujesz swojej drogi do ich realizacji. Ale jeszcze nie wiesz, jak to zrobić. Albo boisz się, że nie jesteś jeszcze wystarczająco gotowa.

Znam ten stan. Doświadczałam go setki razy.

Nigdy nie byłam odważna. Nosiłam jednak w sobie przekonanie, że jeśli będę czegoś bardzo chciała, to znajdę sposób, by tam dotrzeć. Dlatego zaczęłam nałogowo przekraczać granice tego, co znam, aby oswajać swoje strachy i sięgać po marzenia. Na początku działałam powoli i z nieśmiałością. A z każdym działaniem lepiej poznawałam siebie i uczyłam się jak dobrze korzystać z moich silnych stron.

Magia towarzyszy nam przez całe życie.
Budzi się, gdy działamy.

Dlatego zgłosiłam się do serwisu internetowego z propozycją, że obejmę funkcję redaktor naczelnej, chociaż wtedy jeszcze nie wiedzieli, że mnie potrzebują. Poznałam pracę redaktorki od podszewki i nauczyłam się prowadzić wirtualny zespół. Po godzinach.

Magia uwielbia, kiedy jesteśmy w ruchu.
Ma alergię na stagnację i czekanie na cud.

Dlatego zgłosiłam się do jednej z największych grup wydawniczych z propozycją napisania książki o mapach myśli, nie mając nawet jednej profesjonalnej ilustracji. Przekonałam wydawcę, że mam świetny temat i wiem, jak zorganizować niezbędne zasoby. Po kilku tygodniach zobaczyłam swoją książkę na półce w największych księgarniach w Polsce.

Magia nie cierpi gdybania.
Odradza się, kiedy podważamy zasady.

Dlatego uruchomiłam przełomowy projekt on-line skierowany do kilku tysięcy kobiet, tworząc materiały na bieżąco, słuchając i ucząc się mojej społeczności. Efektami były: wspaniały zespół wolontariuszek, wydawany przez nas magazyn, wieloautorska platforma wiedzy, a także kilkadziesiąt spotkań rozwojowych w całej Europie.

Magia lubi wyzwania.
Ożywia się, kiedy rozciągamy strefę komfortu.

Dlatego wyciskam swoją pracę na etacie, by każdego dnia robić z cytryn lemoniadę. Z każdym kolejnym projektem uświadamiam sobie, że robiąc pierwszy krok nigdy nie wiadomo, co czeka za rogiem. Niektóre pomysły oszołomią innych, inne przejdą niezauważone. Ale ożywienie każdego z nich bezpowrotnie odmienia świat i mnie.

Kaśka Żbikowska

katarzyna@projectmanagerka.pl
LinkedIn / Facebook / Instagram

Znajdziesz tutaj:

BLOG: otwarty przewodnik dla kreatywnych kobiet, opisujący najkrótszą drogę od pomysłu do produktu. Dzielę się sprawdzonymi narzędziami i sposobami na ożywianie pomysłów na biznes, karierę i osobiste zwycięstwa.

SKLEP: strefa kursów, e-booków i warsztatów dla zdecydowanych podjąć działanie oraz szukających swojej drogi. Z dziką radością zamienię Twoje gdybanie i myślenie w czyny i efekty.

GRUPA #SięgamGwiazd: kobiecy plac manewrowy dla naszych pomysłów, badań rynku i eksperymentów. Organizuję darmowe wyzwania, transmisje live, webinary i inicjuję spotkania na żywo.

PM TIPS: cotygodniowa dawka inspiracji i niespodzianek prosto do Twojej skrzynki mailowej. Tylko tutaj zapraszam do nigdzie niepublikowanych materiałów, konkursów i inicjatyw, dostępnych tylko dla społeczności Projektantek.

Żaden moment nie jest bardziej odpowiedni na sięganie po marzenia niż TERAZ.