Czytam Michała Pasterskiego od wielu lat. Jego blog o rozwoju osobistym był ze mną w czasie, kiedy zaczynałam swoją podróż w głąb siebie. Równolegle odkryła go moja mama i siostra. Pamiętam jak mama drukowała mi niektóre artykuły z bloga, abym mogła do nich wracać. To był cudowny czas. Kiedy dowiedziałam się, że Michał wydaje książkę – uśmiechnęłam się w duszy, bo wiedziałam, że mam na co czekać. I nie zawiodłam się. To nie jest poradnik „jak żyć lepiej w kwadrans”. To prawdziwy przewodnik. Przewodnik po podróży w głąb siebie. Zaryzykuję stwierdzenie, że może dla wielu osób stać się książką-towarzyszem, do której się wraca przez całe życie.

Do największych zalet książki zaliczam niezwykłą łatwość Michała w przekazywaniu zawiłych koncepcji, a także umiejętność budowania pięknych opowieści, które obrazują omawiane zagadnienia. Doskonale mi się ją czytało. Przystępny język, ciekawe historie, mnóstwo ćwiczeń. Książka zdecydowanie dla osób, które są zainteresowane swoim wewnętrznym światem. Myślę, że znajdzie w niej wartość zarówno student psychologii, jak i ktoś, w kim fascynacja ludzką psychiką dopiero się budzi.

Jestem zmęczona poradnikami, które proponują powtarzane do znudzenia prawdy objawione (najczęściej bez żadnych odniesień do źródeł tych teorii). Mam też alergię na wszelakich guru rozwoju osobistego. U Michała jest inaczej. Nie znajdziesz wyniosłych stwierdzeń i porad z górnej półki. On raczej rozmawia z Czytelnikiem, prowadzi go i przede wszystkim – nadaje strukturę wglądowi w siebie. To nie zestaw narzędzi oderwanych od siebie, a raczej spójny system powiązanych sensownie elementów – książka, zadania rozwojowe, aplikacja mobilna no i blog, który jest wciąż aktualizowany. Naprawdę polecam, jeśli chcesz lepiej zrozumieć siebie i ludzi wokół Ciebie.

Insight. Droga do mentalnej dojrzałości / Michał Pasterski / Onepress

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares