Zaczynamy z przytupem #TydzieńZaczytanej Projektantki. Oto pierwsza część cyklu przełomowych i wartościowych książek, które znam i uwielbiam.

Polecam je osobom pragnącym lepiej zrozumieć siebie i swoje pomysły. Będzie więc o magii, dużych wyzwaniach, esencji życia, skupianiu na jednej rzeczy i oczywiście o kreatywności. A tutaj linki do moich artykułów z akcji #TydzieńZaczytanej:

Ranking otwiera najlepsza książka, którą przeczytałam w ostatnich miesiącach. Poruszająca, metaforyczna, zabawna. Przypomniała mi jak cudownie jest romansować z wyobraźnią i przeżywać z nią niekończące się orgazmy twórczości i radości. Opisana w niej koncepcja, w której pomysły krążą nad światem i szukają partnerów, z którymi zaczną bliską współpracę jest mi bardzo bliska. Jeśli początkowy partner nie spełni oczekiwań idei – ona odchodzi i znajduje innego twórcę i realizatora. To uwalniająca myśl! Przecież każda z nas miewała w swoich notesach pomysły, do których już dziś nic nie czuje. A jednak tak trudno nam się z nimi rozstać. Jeśli masz jakieś zakurzone i nieporuszające Cię już pomysły w swoich zakamarkach pamięci i notesu, to oddaj je innym, pozwól im odejść bez żalu. Bo czeka na Ciebie nieskończony ogrom innych pomysłów, które są bliższe Twoim aktualnym możliwościom i pasjom.

Strona książki >>> Wielka Magia – Elizabeth Gilbert

Ta książka przyciągnęła mnie do siebie, jakby była otoczona jakimś magicznym zaklęciem. Od pierwszych stron czułam, że Tara Mohr napisała ją do mnie i dla podobnych do mnie kobiet – twórczych, odważnych, ale często zapominających o tym, że mają w sobie ogromną siłę sprawczą do ożywiania swoich pomysłów i zmieniania świata na lepszy. Dzięki niej – powstał mój esencjonalny kurs testowania pomysłów na biznes JUMP, a jego uczestniczki podobnie jak ja – dokonywały swoich skoków poza strefę komfortu i podejmowały wyzwania, których nie odważyłyby się podjąć samodzielnie. Tytuł oryginalnej książki to Playing Big i kupuję to w 100%. Warto po lekturze książki wskoczyć na stronę Autorki >>> Tara Mohr, bo znajdziesz tam sposoby na oswojenie swojego wewnętrznego krytyka i sposoby na działanie pomimo strachu.

Strona książki >>> Podejmij wyzwanie – Tara Mohr

Książka rewolucyjna. Opowiada o tym, jak robić mniej i z większym sensem. Pracowanie i osiąganie celów jest ważne, ale powinno być jedynie drogą prowadzącą do naszego celu ostatecznego, jakim jest realizacja naszych życiowych wartości. Kiedy znam swój cel nadrzędny, to jestem w stanie łatwiej podejmować decyzję o kolejnych przedsięwzięciach, których się podejmuję. Im jaśniej określę o co mi w życiu chodzi, tym sprawniej i bez bólu odmawiam propozycjom, które mnie tam nie zaprowadzą. Od kiedy przeczytałam tę książkę odmówiłam wielu inicjatywom i wielu osobom. Bez żalu i poczucia winy. Bez tłumaczenia się i przepraszania. Z lekkością i pewnością, bo największą sztuką nie jest zrobić wszystko, tylko to, co naprawdę warto. O książce pisałam także tutaj >>> Zaczytana PM-ka: esencja z życia, wdrażanie nawyków i… papugi.

Strona książki >>> Esencjalista – Greg McKeown

Każda wielka zmiana zaczyna się od przewrócenia jednej kostki domina. Ustalając JEDEN priorytet na każdy dzień mogę znaleźć kluczową kostkę domina i zrobić wszystko tego dnia, aby ją przewrócić. Najważniejszy jest czas. Na osiągnięcia pracuje się stopniowo. Krok po kroku. Sprawa po sprawie. Główna myśl, którą sobie wzięłam z książki to “najistotniejsze sprawy nie zawsze krzyczą najgłośniej”. Zanotowałam ją sobie i wracam do niej każdego dnia.

Strona książki >>> Jedna rzecz – Gary Keller

Coraz częściej kreatywność staje się umiejętnością, której organizacje i sponsorzy projektów oczekują od swoich pracowników. Nie tylko projektantów, grafików czy artystów. Umiejętność generowania dobrych i użytkowych pomysłów staje się minimum programowym dla większości profesji. Dużą trudność sprawia uświadomienie sobie, że pomysł nie spłynie na nas niczym dar z nieba, albo od weny twórczej (która nie istnieje!). Bo świat oczekuje od nas, że będziemy wymyślać genialne pomysły na zawołanie. Jeśli czujesz, że to opis twoich codziennych wyzwań, to ta książka otworzy Ci oczy i poprowadzi drogą ku lepszym pomysłom. Opisałam ją tutaj >>> Kreatywność na zawołanie, więc możesz sprawdzić jakie 6 kroków pozwoli Ci stworzyć sprawnie działający system generowania nowych pomysłów, łączenia skojarzeń, budowania nowych koncepcji. Znajdziesz tam także moją mapę myśli.

Strona książki >>> Kreatywność na zawołanie – Todd Henry

Znasz którąś z powyższych książek? Opowiedz o jednej myśli, którą z nich wzięłaś dla siebie. Albo o innej książce, która pomogła ci lepiej poznać siebie i swoje pomysły.

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares