Nosisz w sobie pomysł na biznes, albo projekt on-line i nie wiesz jak go ugryźć? Z pomocą przyjdą ci na pewno książki. Ale nie wpadnij w pułapkę czytania, zamiast działania.

Potraktuj poniższe propozycje tylko jako sposoby uporządkowania Twoich pomysłów, a następnie wykonaj pierwszy krok. Tylko tak ruszysz z miejsca z pomysłem.

Oto wszystkie części mojego książkowego cyklu #TydzieńZaczytanej:

Książka, a raczej opisana w niej koncepcja budowania produktów i biznesów przewróciła moje założenia o świecie do góry nogami. Dziś jest dla mnie jak biblia przedsiębiorcy. Dlaczego? Bo uświadamia, że przedsiębiorca to nie ktoś, kto pisze biznes plany, a badacz terenowy, który kocha robić eksperymenty, testować i ciągle podważać swoje założenia o pomyśle, projekcie, czy biznesie. To ktoś kto uczy się cały czas i po wyciągnięciu wniosków ze swoich badań – od razu wdraża je w życie, usprawnia rozwiązanie, poprawia, uzupełnia i… dalej bada, testuje, sprawdza kolejne założenia. Ten iteracyjny sposób pracy stał się dla mnie podstawą wszystkiego co robię na blogu, w social mediach, w produktach rozwojowych i w zasadzie we wszystkim, czego się podejmuję. I przynosi spektakularne efekty.

Strona książki >>> Metoda Lean Startup – Eric Ries

Druga książka, która odmieniła moje postrzeganie biznesu, który chcę rozwijać. Opisuje proste sposoby na to, jak przetestować każdy pomysł na produkt, albo jak realizując eksperymenty usprawnić to, co już stworzyłyśmy. Sama książka powstała właśnie jako wynik takiego iteracyjnego procesu projektowania innowacyjnych rozwiązań i proces ten jest szczegółowo w niej opisany. Dla mnie bomba! Techniki, które tutaj znalazłam pozwalają testować ceny, dobierać grupę docelową, a także projektować dla niej produkty, których potrzebuje. Bo nie o produkty w biznesie chodzi, tylko o zaspokajanie potrzeb klientów. Realnych i takich za które są w stanie zapłacić. Pozycja MUST!

Strona książki >>> Metoda Running Lean – Ash Maurya

Czy można przejść od pomysłu do uruchomienia firmy w tydzień? Można. Udowadniam to w moim darmowym kursie mailowym #Projekt7dni, który nie powstałby gdyby nie moja przygoda z tą książką. Dan Norris opowiada jakie wyciągnął wnioski ze swoich wpadek biznesowych. Stworzył metodę budowania fundamentów strategii dla nowej działalności, pozyskiwania pierwszych klientów, ich opinii, sposoby kształtowania cen i pierwszych komunikatów o naszym pomyśle wysyłanych do świata. Lektura przyjemna i bardzo praktyczna dla wszystkich stojących przed wykonaniem pierwszego kroku w kierunku własnego projektu on-line, który zarabia.

Strona książki >>> Startup w 7 dni – Dan Norris

 

Pozycja obowiązkowa dla osób chcących z sensem wprowadzić swój produkt na rynek. Guy pokazuje jak przejść od koncepcji do pozyskania pierwszych inwestorów, partnerów biznesowych i klientów. Koncentruje się na byciu dobrym człowiekiem i dobrej współpracy z ludźmi. Zachęca do budowania relacji z naszą społecznością, którą zbieramy wokół pomysłu, na naszych najsilniejszych fundamentach jakimi są nasze wartości. Bardzo podoba mi się konstrukcja książki i jej konkretny charakter. Kilka wskazówek Guya już wdrożyłam w życie i czuję, że działają.

Strona książki >>> Sztuka rozpoczynania 2.0 – Guy Kawasaki

 

Książkę odkryłam kilka lat temu, ale ponieważ ciągle do niej wracam – dołączam ją do tego rankingu. Główna myśl, która przewija się na każdej jej stronie to “kreatywność i organizacja dają efekt“. Możesz przeczytać moją pełną recenzję wraz z mapą myśli w artykule >>> Realizacja genialnych pomysłów. Sama kreatywność i stałe wymyślanie świetnych pomysłów nie zagwarantuje nikomu sukcesu. Dobry pomysł jest nic nie wart. Zyskuje wartość dopiero wtedy, gdy go ożywisz. A więc kiedy zorganizujesz siebie i swoje otoczenie (zespół, zasoby) wokół procesu jego realizacji. Tylko dzięki połączeniu twórczych mocy z organizacją zadań sięgniesz gwiazd. Ta zasada jest uniwersalna – dla wszystkich pomysłów – biznesowych, rozwojowych, osobistych, duchowych… Dlatego jeśli czujesz, że generujesz setki pomysłów, ale żadnego nie realizujesz, albo jesteś świetna w zarządzaniu zadaniami, ale nie wiesz skąd brać dobre pomysły, to przeczytaj tę książkę i wreszcie uwolnij działanie.

Strona książki >>> Realizacja genialnych pomysłów – Scott Belsky

 

A Ty masz jakieś swoje ulubione książki, które pomogły ci zrobić ten najtrudniejszy pierwszy krok?

Fajny artykuł? Podziel się >>>

shares