Doradztwo HR we Wrocławiu

Usługi doradcze dla biznesu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie nowa generacja przedsiębiorców, czyli osób urodzonych w latach 80. XX wieku, rozumie potrzebę korzystania z wiedzy i doświadczenia innych, co pozwala spojrzeć na własną działalność z boku i wyeliminować błędy spowodowane najczęściej zaangażowaniem emocjonalnym. Jedną z najchętniej wybieranych usług przez polskich przedsiębiorców jest doradztwo HR. Na czym to dokładnie polega? Jakie korzyści mogą wyniknąć ze skorzystania z tej formy doradztwa? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest doradztwo HR?

Doradztwo HR to usługa świadczona przez ekspertów z zakresu Human Resources, którzy specjalizują się w kompleksowej obsłudze rekrutacyjnej przedsiębiorstw. Zwykle są to profesjonalne agencje HR.

Doradztwo w założeniu ma pomóc przedsiębiorcy w lepszym zarządzaniu zespołem, jednocześnie pozwalając dostrzec i wyeliminować błędy, przez które pracodawca ma trudności z pozyskiwaniem nowych pracowników. Wymaga to drobiazgowej analizy aktualnej strategii rekrutacyjnej lub opracowania jej od podstaw, jeśli przedsiębiorstwo takowej nie posiada (co jest niestety normą w polskim sektorze MŚP).

Celem doradztwa HR jest ułatwienie pracodawcy pozyskiwania wartościowych pracowników, konkurowania o nich z większymi czy bardziej rozpoznawalnymi firmami, a także obniżenie kosztów rekrutacji. Częstą motywacją do skorzystania z tej usługi jest chęć zoptymalizowania zatrudnienia, czyli jeszcze lepszego wykorzystania posiadanego zespołu bez konieczności tworzenia nowych etatów.

Kiedy szczególnie opłaca się skorzystać z doradztwa HR?

Najważniejszym sygnałem świadczącym wręcz o konieczności skorzystania z tej usługi jest wzrost kosztów zatrudnienia przy jednoczesnym spadku lub jedynie utrzymaniu wydajności przedsiębiorstwa. Jest to klasyczny przykład nieskutecznego zarządzania kadrami i wzmacniania zespołu tam, gdzie nie jest to wcale niezbędne.

Doradztwo HR to atrakcyjna usługa również dla tych firm, które rozważają skorzystanie z alternatywnych modeli zatrudnienia – na przykład zamiast tworzyć nowe etaty chcą spróbować outsourcingu pracowniczego. Wymaga to wprowadzenia pewnych zmian w zarządzaniu sprawami kadrowymi. Specjalista z zakresu HR nie tylko dokładnie wyjaśni, jak się za to zabrać, ale również może zaproponować kompleksowe pilotowanie całego procesu, włącznie z pozyskaniem pracowników tymczasowych, również cudzoziemców.

Jeśli nie masz pewności, czy doradztwo HR jest tą usługą, jakiej potrzebuje Twój biznes, to zachęcamy do lektury artykułu na stronie https://crewforyou.pl/doradztwo-hr-we-wroclawiu-czy-firmy-powinny-w-to-inwestowac/. Znajdziesz w nim omówienie typowych sytuacji, w których szczególnie opłaca się skorzystać z doradztwa w zakresie rekrutacji i optymalizacji zatrudnienia.

Jakie korzyści może Ci przynieść ta usługa?

Doradztwo HR należy traktować w kategorii inwestycji we własny biznes. To znakomite rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy już teraz mają poważne trudności z rekrutowaniem pracowników lub spodziewają się, że takie problemy mogą się pojawić w niedalekiej przyszłości.

Do najważniejszych korzyści bezpośrednio wynikających z doradztwa zaliczymy:

  • ograniczenie kosztów zatrudnienia,
  • zoptymalizowanie wykorzystania posiadanego zespołu pracowników,
  • uatrakcyjnienie wizerunku pracodawcy,
  • zyskanie konkretnego planu rekrutacyjnego, który będzie można wykorzystać przy okazji ruszania z kolejną rekrutacją,
  • lepsze zarządzanie zespołem,
  • poprawę atmosfery w zespole,
  • wzrost satysfakcji pracowników,
  • zmniejszenie rotacji w zespole.

Jak skorzystać z doradztwa HR?

Na początek trzeba znaleźć agencję HR, która świadczy taką usługę. Wybór konkretnego partnera nie może być oczywiście kwestią przypadku. Kieruj się tutaj po pierwsze: doświadczeniem agencji, po drugie: opiniami jej dotychczasowych klientów, wreszcie po trzecie: zakresem oferty, która poza samym doradztwem powinna również obejmować usługi praktyczne, takie jak rekrutacja stała, outsourcing kadrowo-płacowy czy leasing pracowników.

Jedną z najlepiej ocenianych agencji świadczących doradztwo HR we Wrocławiu jest Crew For You, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl/.