Drukowanie voucherów

Wiele osób coraz częściej decyduje się na wybór voucherów, chcąc obdarować kogoś prezentem, ma je w swojej ofercie każda większa drukarnia. Vouchery stają się coraz bardziej modne, coraz więcej też firm oraz sklepów posiada w swojej ofercie również możliwość kupna vouchera na daną usługę bądź towar czy produkt. Ich wygląd oraz  drukowanie voucherów zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj voucherów, dostępne materiały do druku, wielkość czy grafika, którą chcemy umieścić.

Przygotowanie projektu voucherów jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest oczywiście projekt voucherów. Możemy skorzystać z programu do projektowania graficznego, takiego jak Adobe Photoshop, Illustrator lub jakiekolwiek innego narzędzia do grafiki. W takim projekcie warto umieścić grafikę z logo oraz nazwą sklepu oraz miejsce na wpisanie istotnej treści jak kwota vouchera, oraz dla kogo i z jakiej okazji, często również umieszczany jest  termin wykorzystania vouchera.

Decydując się na wybór zamawianych voucherów należy zdecydować się na rodzaj papieru do druku. Dobrze jest wybrać papier dobrej jakości, który nie będzie się gniótł, rozrywał ani też nie wyblaknie. Można także skorzystać z papieru specjalnego, takiego jak papier elektroniczny. Jeśli voucher zawiera elementy holograficzne lub inne zabezpieczenia, należy również wybrać odpowiedni papier oraz urządzenie do drukowania. Przy drukowaniu voucherów istotny jest również  wybór odpowiedniej drukarki. Najlepiej robić to przy użyciu drukarki atramentowej, laserowej lub w drukarce komercyjnej, w zależności od ilości i jakości voucherów, które chcemy wydrukować. Za pomocą sterownika możemy dostosować ustawienia druku, takie jak rozdzielczość, jakość i rodzaj papieru, do naszych potrzeb i oczekiwań.

Bardzo istotny jest również ostateczny kształt i wygląd voucherów. A zatem po ich wydrukowaniu należy je przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, jeśli wymagane jest standardowe użycie papieru w formacie mniejszym niż vouchery. Możemy do tego celu używać nożyka lub gilotyny do przycinania. Ważne aby vouchery były przycinane dokładne i starannie co umożliwi ich czysty i schludny wygląd. Drukarnia, która posiada w swojej możliwość wykonania voucherów z pewnością przygotuje je dla nas ostatecznie i otrzymamy już gotowy produkt.

Aby wygląd vouchera by jeszcze bardziej atrakcyjny i ciekawy możemy do tego celu użyć dodatkowych elementów, takich jak hologramy, numery seryjne, znaki magnetyczne lub kody QR. Jeżeli zależy nam na tych elementach to już na etapie projektowania musimy  zadbać o to aby je dodać. Te elementy mogą być widoczne na voucherze lub naklejane na niego.

Po przygotowaniu voucherów można je spakować i uruchomić proces dystrybucji. Możemy je również udostępnić w formie elektronicznej, jeśli są to vouchery cyfrowe, które również są coraz bardziej popularne.

Vouchery mogą przybierać różny kształt oraz formę mogą to być tradycyjne wizytówki, ale także mogą mieć również formę ulotek składanych, druk może być wówczas umieszczony wewnątrz, wraz  z życzeniami bądź krótką treścią jaką chcemy umieścić.