www.pixabay.com

Kobieta – manager?

Kobieta – manager? Inaczej kobieta zarządzająca. Jak należy się do niej zwracać? Manager czy managerka? Najlepiej chyba zwracając się do nich używać określenia Pani Manager, natomiast na co dzień, potocznie można mówić managerka.

Stanowisko managera bardziej kojarzy się z mężczynami niż kobietami.

Tymczasem już od dawna kobiety spotkać można na wszystkich szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwie. Także kobiety w zarządach największych firm nie są rzadkością.

Jak się okazuje kobiety-menagerki mają szereg cech, które nie tylko, że odróżniają je od męźczyzn stylem zarządzania, ale są lepsze w zakresie:

  •  kobiety – Manager są lepsze w zakresie dobrej organizacji pracy
  • w obszarze motywowania pracowników, co jest chyba jednym z ważniejszych obszarów, w których rola managera jest kluczowa
  • empatiaGeneralnie kobiety częściej używają tak zwanych umiejętności miękkich. świetnie się w związku z tym sprawdzają we wszelkiego rodzaju negocjacjach.Natomiast co do cech negatywnych kobiet na stanowiskach wymienia się, że kobiety są:
  • rozchwiane emocjonalnie oraz
  • niezdecydowane

Stereotyp kobiety managera

Mężczyźni nie lubią być zarządzani przez kobiety, stąd być może wykształcił się ten niekorzystny stereotyp kobiety-menagera nieprzystępnej, samotnej, sfrustrowanej, a nawet takiej, która po pracy sięga po alkohol. aby zabić samotność.

Pomimo sukcesów odnoszonych przez kobiety w biznesie http://sukces kobiet w biznesie    kobieta manager kojarzy się raczej z cechami typowo męskimi. Oschłością wobec współpracowników i wysokimi wymaganiami.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSukces kobiet w biznesie
Następny artykułCo to jest umowa?