www.pexels.com

Kobieta przedsiębiorcą?

Kobieta przedsiębiiorcą?  Jak pokazuje wiele badań, Kobiety jako przedsiębiorczynie wykazują się pewnymi cechami odmienymi od mężczyzn w biznesie.

Kobieta-przedsiębiorca a mężczyzna-przedsiębiorca

Co prawda opinie są podzielone na ten temat: Czy kobieta-przedsiębiorca rózni się od mężczyzny- przedsiębiorcy i czym? Jedno twierdzą, że różnic nie ma, inni, że jak najbardziej. Pewne racje trzeba przyznać zarówno jednym, jak i drugim.

Ci pierwsi mają rację, gdyż powszechnie występujące obecnie standardy zarządzania powodują, że występuje duże ujednoliczenie wymagań wobec pracowników.

Także w biznesie, nawet małym i średnim, w firmach krajowych czy zagranicznych zauważyć można podobne podejście do biznesu, niezależnie od tego czy właścicielem czy managerem w firmie jest kobieta czy mężczyzna.

Kobiety są podobno bardziej kreatywne w biznesie, ale z kolei rzadziej podejmują ryzyko.

A to z kolei może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na sukces w biznesie. Jak odnieść sukces w biznesie?

Może tak być z tego powodu, że są branże i rodzaje działalności, które wymagają poniesienia większego ryzyka, gdyż bez tego nie osiągnie się sukcesu.

Kolejne pytanie: Czy kobiety są bardziej przedsiębiorcze i czy częściej zakładają własną działalność? 

Jak założyć jednoosobową działalność?

Dane statystyczne pokazują, że odsetek firm założonych przez kobiety jest wysoki. Jedna na 10 firm jest zakładanych przez kobiety.