pomysł na biznes a pandemia www.pixabay.com

Pomysł na biznes a pandemia

Pomysł na biznes a pandemia. Z pomysłem na biznes sprawa nie jest prosta, nawet w zwykłych okolicznościach, a co dopiero w tak szczególnych czasach, jak pandemia. Praca zdalna w czasie Pandemii

Pomysł na biznes a pandemia. Sukcesu nie da się zagwarantować, ale są biznesy, które dają większe bezpieczeństwo inwestycji.

Nie zawsze chodzi o jakiś niekonwencjonalny, innowacyjny pomysł. Często pomysły proste i wydawałoby się nie wnoszące nic nowego dają stabilny dochód i zapewniają bezpieczeństwo biznesu także w czasie pandemii.

Pandemia Covid-19 stawia nas w szczególnie trudnej sytuacji, kiedy to tradycyjne biznesy i branże przechodzą problemy, stąd warto się zastanowić czy nie założyć własnej działalności lub przebranżowić się.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 1

Często założenie własnej działalności gospodarczej jest przedłużeniem zwykłej aktywności zawodowej.

Może to być księgowość onlline czy inne tego rodzaju profesjonalne usługi.

Nieco zbliżonym pomysłem jest założenie działalności jako instruktor fitness. W czasach pandemii jest to dobry pomysł na biznes. Istnieje pewien popyt na tego rodzaju usługi zwłaszcza w sytuacji, gdy kluby i sieci fitness sa zamknięte.

Podobnie działaność gospodarcza jako trener personalny. W obydwu przypadkach nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem. Można prowadzić tego rodzaju działalność organizując spotkania i treningi on line dla grupy lub osób indywidualnych.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 2

Osoba pracująca na etacie zaczyna prowadzić prywatne usługi i tak stopniowo krok za krokiem dochodzi do wniosku, że zyski są na tyle obiecujące, że warto zaryzykować a nawet porzucić pracę na etat, np. fizjoterapeuta pracujący w etat może założyć dodatkową działalność tj. gabinet masażu.

Podobnie dietetyk pracujący na etacie w szpitalu może w dzisiejszych czasach założyć działaność doradztwa dietetycznego.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 3

Przykładem innego prostego, biznesu jest np. „robienie paznokci” dla koleżanek i promowanie efektów w Internecie. Tego rodzaju aktywność wśród znakomych, jak i promowanie jej w sieci oże przyczynić się do napływu zleceń w takiej ilości, że osoba decyduje się na założenie działalności.

Usługi kosmetyczne wymagają pewnej wiedzy. Jednak osoby interesujące się profesjonalnym makijażem często same osiągają wysoki poziom umiejętności. Przede wszystkim mogą świadczyć swoje usługi wśród grona znajomych i koleżanek. Biznes nadaje się szczególnie dla kobiet. Wymaga jednak zainwestowania pewnej kwoty w specjalistyczny sprzęt czy wysokiej klasy kosmetyki w sytuacji, gdy chcemy wykonywać niektóre usługi kosmetyczne na profesjonalnym poziomie.

Są to klasyczne rodzaje usług i działalności, ale mogące dać stabilny dochód.
Ponadto nie wymagają dużego kapitału na rozpoczęcie tego rodzaju działalności.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 4

Kolejnym przykładem tego rodzaju działalności może być pieczenie ciast czy tortów na zamówienie. Co prawda z powodu pandemii Covid-19 liczba odbiorców w tym segmencie działalności znacznie spadła. Nadal osoby chętnie zamawiają także jedzenie na wynos i to nie tylko pizzę czy dania obiadowe.

Podobnym klasycznym już rodzajem biznesu jest oferowanie tzw. „diety pudełkowej” czy innego tego rodzaju cateringu „wyspecjalizowanego”. Obecne zamknięcie restauracji daje szanse na większe zainteresowanie nietypowymi pomysłami na catering.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 5

Kolejnym przykładem pomysłu na biznes, sprawdzającego się także w czasach pandemii jest świadczenie usług fryzjerskich w domu klienta. Strzyżenie czy też modelowanie brody jest tutaj szczególnie popularnym ostatnio rodzajem usług.

Mogą to być także usługi fryzjerskie dla psów z dojazdem do domu klienta lub w formie stacjonarnej. W czasach pandemii osoby częściej pozostają w domu ze swoimi pupilami i mają więcej czasu na zajmowanie się ich dopieszczaniem.

Oczywiście ta forma biznesu wymaga „małych” inwestycji w postaci zakupu kosmetyków oraz udziału w szkoleniach. Jest to gwarancja stałego biznesu dla grona zadowolonych klientów.

Tego rodzaju biznesy są w większości prowadzone lokalnie i stąd sprawdzają się, o ile zbyt dużo osób nie wpadnie na ten sam pomysł w najbliższej okolicy.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 6

Kolejnym rodzajem biznesu gwarantowanego w dobie pandemii, ale wymagającego już nieco wyższych kwalifikacji są usługi świadczone dla branży edukacyjnej i pokrewnych. Najbardziej popularną formą są korepetycje z różnhych przedmiotów dla dzieci czy młodzieży. I tutaj pandemia sprzyja otwieraniu tego rodzaju działalności.
W sytuacji nauki zdalnej, wiele dzieci nie radzi sobie z nauką domową. Ponadto korepetycje zdalne nie wymagają wychodzenia z domu przez korepetytora, co także jest dużym atutem w czasach pandemii.

Podobnym rodzajem działalności jest nauka języków zdalna. Tzw. e-learning był już bardzo popularny w segmencie kursów językowych np. dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 7

Kolejnym przykładem także klasycznej formy biznesu jest opieka nad osobami starszymi.
W dobie pandemii wydawać się może, że popyt na tego rodzaju usługi spadł. Jednak z drugiej strony bardziej ryzykowane jest obecnie przebywanie osób starszych w większych skupiskach. Zatem domy opieki mają wiele problemów wynikających z pandemii. Bezpieczniej jest oddać opiekę nad osobą starszą indywidualnemu opiekunowi. Popyt na tego rodzaju usługi będzie rósł także w Polsce z uwagi na starzejące się społeczeństwo.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 8

Do klasycznych już form biznesu, który szczególnie zyskuje w dobie pandemii zaliczyć można biznes internetowy. Tutaj otwiera się znacznie więcej możliwości w dobie pandemii. Wiele firm przeszło na pracę zdalną. Coraz więcej zleca też usługi zewnętrzne. Zatem jest możliwość, iż pojawią się nowe zlecenia pod warunkiem, że jesteś specjalistą z jakiejś dziedziny.

Handel e-commerce można rozpocząć od kupowania i odsprzedaży tańszych produktów z niewielkim zyskiem. W dobie pandemii warto takze poszukać tych produktów, które stały się niezbędne. Takie jak środki czystości lub takich których sprzedaż znacząco wzrosła z powodu pracy zdalnej, jak materiały biurowe.

Pomysł na biznes a pandemia. Można też spróbowąć skoncentrować się na sprzedaży produktów dla domu. Z uwagi na to, iż więcej osób spędza czas w warunkach domowych niż w pracy, stąd wzrósł popyt na inne gruoy produktowe niż w okresie sprzed pandemii.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 9

Kolejny pomysł na gwaramtowany biznes a pandemia to wirtualna sekretarka. Coraz więcej firm wykazuje popyt na tego rodzaju usługi. Także osoby indywidualne zajęte zawodowo mogą być zainteresowane wsparciem ze strony innej osoby w zaplanowaniu ich obowiązków i pilnowaniu ich realizacji czy wspomaganiu w niektórych zadaniach. Odpowiadanie na maile czy zarządzanie terminarzem to tylko niektóre z zadań tego rodzaju wirtualnej sekretarki.
W dobie pandemii firmy optymalizują zatrudnienie. Klasyczna asystentka czy sekretarka może nie być już potrzebna, więc także w tym obszarze może następować coraz większe zainteresowanie usługami zdalnymi.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 10

Zwiększone zainteresowanie w czasie pandemii można także obserowwać w zakresie usług sezonowych, wykonywanych na zewnątrz, poza domem, np. odśnieżanie czy porządkowanie ogrodów w zależności od okresu roku, w którym chcielibyśmy rozwijać nasz biznes. W dobie pandemii na pewno także wszelkie usługi, które można wykonywać na zewnątrz będą budziły większe zainteresowanie niż dotychczas.

Pomysł na biznes a pandemia: Przykład 11

Na zwiększony popyt mogą liczyć osoby, które potrafią naprawiać wszelkie rodzaje sprzętu, szczególnie sprzętu komputerowego czy gospodarstwa domowego. Wielu pracowników pracuje zdalnie a ich poziom wiedzy z obszaru IT nie zawsze jest wysoki. Powoduje to większe zapotrzebowanie na drobne naprawy czy wsparcie ze strony informatyka. Oferowanie tego rodzaju usług on line może być skierowane dla firm, jak i osób indywidualnych, w tym dzieci uczących się zdalnie.

Nie są to może jakoś szczególnie innowacyjne pomysły na biznes, ale z pewnością takie, które mają szanse na zainteresowanie w czasach pandemii.