Jak wygląda konsolidacja pożyczek po terminie?

0
766

Zarządzenie domowymi finansami to spore wyzwanie, zwłaszcza przy niskich dochodach. Częstym ratunkiem w podbramkowych sytuacjach są szybkie pożyczki, które zgodnie z nazwą można dostać od ręki. Gorzej, że nie zawsze da się je równie szybko spłacić, a wtedy dług narasta. Czy konsolidacja jest wtedy dobrym rozwiązaniem?

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Są osoby, które zbyt pochopnie podjęły decyzję o zaciągnięciu kilku pożyczek w różnych miejscach. Są i takie, które zaciągnęły tylko jedną pożyczkę, ale miały problem z jej spłatą, więc na uregulowanie długu zadłużyły się ponownie, potem znowu i tak ze stosunkowo małej kwoty początkowej zrobiła się duża suma przekraczająca możliwości finansowe dłużnika.

Niezależnie od powodów, konsolidacja chwilówek po terminie pomaga w krótkim czasie zlikwidować zalegające długi i odzyskać kontrolę nad swoim budżetem. Jest to nowa pożyczka, z której spłaca się stare należności. Dlaczego to wygodne? Konsolidacja chwilówek po terminie zatrzymuje naliczanie odsetek karnych, ponieważ właśnie ten niespłacony dług zostaje w całości pokryty. Dzięki konsolidacji spłaca się wszystkich wierzycieli, a nowy dług, na nowych zasadach, jest znacznie mniej uciążliwy.

Jakie korzyści daje konsolidacja chwilówek?

Szybka pożyczka jest na ogół na niewielkie kwoty. Konsolidacja chwilówek po terminie umożliwia zadłużenie się na znacznie większe sumy, sięgające nawet 200 tysięcy złotych, co pozwoli pokryć wszystkie ciążące na dłużniku zobowiązania. Po otrzymaniu takiej pożyczki każdy dług zostaje od razu uregulowany. Teraz trzeba tylko spłacić nową pożyczkę, a jej warunki są bardziej dogodne dla klienta i dostosowane do jego możliwości finansowych.

Pożyczkę konsolidacyjną rozkłada się zwykle na kilka, a nawet kilkanaście rat, jeśli kwota jest duża. Terminy spłaty są tak dostosowane, by klient mógł zapłacić je na czas. Dobra oferta zakłada niezbyt wygórowane oprocentowanie, do zaakceptowania są także dodatkowe opłaty związane z obsługą nowego długu. Konsolidacja chwilówek po terminie jest też prosta pod względem formalności – firma pożyczkowa nie wymaga tylu dokumentów co bank, nie trzeba zaświadczeń o zarobkach, stałego dochodu czy pozytywnej historii w BIK.

Czy można skonsolidować pożyczki online?

Zaciąganie pożyczek przez internet jak najbardziej jest możliwe. Jeśli celem jest konsolidacja chwilówek po terminie, wystarczy wybrać odpowiedni wniosek i poczekać na decyzję firmy pożyczkowej, która zazwyczaj udzielana jest jeszcze tego samego dnia. Nie trzeba dołączać do wniosku tak wielu dokumentów jak w przypadku kredytu bankowego, a choć firma pożyczkowa sprawdza wpisy w BIK, to negatywna historia nie jest z automatu dyskwalifikująca, pomaga jedynie ocenić sytuację danego dłużnika.

Wszystko załatwia się drogą internetową, nie trzeba nawet podpisywać papierowej umowy. Pieniądze są przelewane na konto i pozostaje już tylko trzymanie się harmonogramu spłat.